Een gebouw met een rijke historie
Het gebouw van het voormalige Aloysiuscollege in Den Haag stamt uit 1925, en is ooit ontworpen voor onderwijs door Jezuïeten, die in het aangrenzende patershuis woonden.
In 2010 werd het gebouw door de gemeente Den Haag tot monument verklaard, maar de gebruiker, het Aloysiuscollege, sloot in 2015-16 de deuren.
Een nieuwe bestemming
Gelukkig bleef de bestemming en het gebruik van het gebouw gewaarborgd, met een nieuwe gebruiker, de Europese School, die in 2020 de gehele bovenbouw van de snel groeiende school verhuisde naar deze locatie.
Bureau Kroner maakte het ontwerp voor de volledige renovatie en transformatie, alsmede voor het nieuwe interieur.


Balans in functies
Het programmatisch concept gaat uit van een afgewogen balans tussen onderwijzen, verblijven en ondersteunen.
Ontmoetingsruimtes zijn belangrijk, maar ook concentratieplekken en multifunctionele ruimtes.
Kleurgebruik
Het kleurenpalet is zorgvuldig onderzocht, op basis van de bestaande kleuren, die met name in de te behouden tegelvloeren zichtbaar zijn.
..De kleurcodes markeren het onderscheid tussen concentratie, samenwerking en ontspanning op een vanzelfsprekende manier.
Mark Graafland
Timo van de Ven
Siebrine Noordenbos
Oostduinlaan 50
2596 JP Den Haag
Avant Bouwpartners, Utrecht
Blanksma Groep,
Alphen a/d Rijn














